Ržba Ražba a Laser

Horká ražba je další technologií, kterou disponujeme a která se používá jako značení pro různé materiály jako např. kůže, koženky, papír atd. Dle typu příslušné aplikace brandingu jsou různé typy strojního zařízení, která uvádíme níže:

  • ruční přenosný nástroj
  • ruční stojanový stroj
  • pneumatický stojanový stroj 

Raznice samotné jsou prováděny v materiálech - hořčík, případně mosaz.


Požadujete ražbu do diáře? Případně chcete označit logem zboží vyrobené z kůže event. z koženky? Požadujete zajistit kvalitní mosaznou, případně hořčíkovou raznici? Pak je možné se obrátit na nás.

Nejčastěji se tato technologie ražby využívá u aplikace logotypů na diáře.raznice

Nemáte-li vlastní raznici, zajistíme Vám raznici, kterou můžete používat na ražbu vícenásobně, to se týká zejména mosazných raznic, jejichž otisk je nesrovnatelně kvalitnější, než u stříbrných hořčíkových raznic.
Cena raznic závisí zejména na jejich rozměru a složitosti motivu. V případě, že nám zašlete náhled grafiky a požadovaný rozměr, nakalkulujeme Vám cenu raznice. Kalkulace samotné ceny ražby na diáře, případně jiný vhodný sortiment pro ražbu se provádí na základě počtu kusů a náročnosti ražby samotné. Upozorňujeme na vhodnost umístění ražby vzhledem k samotnému technologickému postupu (těžce přístupná místa).
Horká ražba nám již dává možnost provedení reliéfu, kde působí vizuálně zcela nenásilně a je možné napodobit i kovy pomocí různobarevné folie.Tam, kde vzhledem k hrubši struktuře materiálu nestačí tamponový tisk event. sítotisk, je ražba velmi kvalitním řešením. Vzhledem k tomu, že se raznice vyrábí z kovových slitin (viz. uvedeno výše), trvanlivost přípravy je poměrně dlouhá. Stejně jako u tamponového tisku, příprava (litografie, síto atd.), se raznice vyrobí pouze pro daný motiv o příslušné velikosti. Ppokud se při další zakázce motiv pro ražbu upraví, zvětší nebo změní, musí se raznice nově vyrobit.


laser na vizitkářLaser - jde o speciální technologii, která využívá laserového paprsku pro popis kovových, případně dřevěných a plastových reklamních předmětů. Zabarvení loga u barevných reklamních předmětů je  závislé na barvě podkladového materiálu. Nejčastěji laserem značené reklamní předměty bývají kovové přívěšky a klíčenky, kovová pera atd.

Je vždy důležité znát materiál a povrch předmětu, proto vždy doporučujeme předměty z našich katalogů, u kterých můžeme zaručit a odzkoušet materíál a tím pádem dodržet kvalitu.


 ražba diáře 2   ražba diáře 3   laser 1   laser 2