Tampónový tiskTampónový tisk

Upozorňujeme zákazníky, že potisk provádíme POUZE, na námi dodávaný textil event. předměty.

Tampotisk nabízí mnoho výhod a předností, jak tuto ojedinělou tiskovou technologii využít v mnoha průmyslových oborech a odvětvích. Můžeme přenést motiv na ploché, ale hlavně tvarově složité 3D předměty a to pomocí nepřímého hlubotiskového procesu, kdy se motiv přenáší z tiskové desky (klišé) přes silikonový nosič, (tampon) na potiskovaný předmět. Díky tvarové přizpůsobivosti a mnoha tvarů silikonového tamponu je možné přenést motiv z roviny klišé na povrch prakticky jakéhokoliv tvaru - plochý, konkávní povrch - (prohlý), válcový, kulový, textura, vypouklý povrch atd.


Tisky aplikujeme na mnoho materiálu a produktů pro různé obory.  Tampónový tisk má uplatnění v řadě průmyslových odvětví - automobilový průmysl, propagační výrobky, oblečení, elektronika, elektrické spotřebiče, zdravotnictví, sportovní potřeby a hračky. Rovněž může být použit k potisku funkčními materiály, jako jsou vodivé barvy, lepidla, těsnící hmoty a maziva.

  • Potisk reklamních a dárkových předmětů: pera, tužky, zapalovače, otvíráky, klíčenky, USB flashdisky, golfové míčky atd.
  • Potisk plastových výlisků, součástek pro automobilový a elektrotechnický průmysl: tlačítka, krytky, výlisky, obrobky, páčky blinkrů, ovládací prvky, spínače, kondenzátory, rozvaděče, písmena, čísla a jiné symboly na počítačových klávesnicích a kalkulačkách, ovládacích prvků televizí a počítačových monitorů.
  • Potisk hmatníku knih pro ofsetové tiskárny, vydavatelství a nakladatelství.
  • Dekorativní design hraček: plastové, dřevěné, kovové, lego kostky.
  • Identifikační štítky a pořadová čísla  

 Tampónový tisk 2 Tampónový tisk 3Tampónový tisk 4

Věděli jste, že tampoprint vznikl původně primárně pro tisk ciferníku náramkových hodinek? Především pro jeho vysokou přesnost a možnost tisku velmi jemných linek od 0,06mm. Postupně se tampoprint mohutně rozšířil do mnoha oblastí výrobních procesů (tampon Ostrava).

Naše tamponové strojové vybavení od renomovaných výrobců rovněž používáme na různorodé specifické zakázky.

  • Tamponový stroj malý stolní jednobarevný – max. rozměr klišé 10x10cmTampón
  • Tamponový stroj stojanový dvoubarevný – max. rozměr klišé 10x10cmTamponový stroj stojanový dvoubarevný – max. rozměr klišé 35x15cm
  • Tamponový stroj karuselový pětibarevný s uzavřenými barevníky – max. rozměr 10x10cm

Dokážeme tak flexibilně reagovat jak na velké objemy 100tis. ks série, tak na menší 100ks objednávky. Zkušenosti v tomto oboru poznáte na naší kvalitě a rychlosti dodávek. Naše nemalé zásoby druhů a odstínu barev, také velikosti a tvarů tamponu jsou velkou devizou.

Matrice, neboli klišata archivujeme v rozsáhlém systematickém archívu v temném, suchém a bezprašném prostředí, pro co nejdelší opakovatelné použití. I přesto nic nevydrží věčně a je potřeba počítat s jejich obnovou. Matrice je našim majetkem, zákazníkovi je účtovaná jen poměrná část spojená s jejich výrobou.